AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Ak parti ilçebaşkanı erhan kuşçu'dan açıklama

ÇUBUK
23 Nisan 2021 Cuma 14:07:57

                 AK PARTİ ÇUBUK İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

    Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Yukarı Çavundur Grup yoluna atılan asfalt daha 5 ayını doldurmadan kullanım ömrünü doldurmuş durumdadır. Yapılan asfalt bu kısa sürede bile köstebek yuvasına dönmüştür. Sadece yaptım demek için, zamansız, bilinçsiz bir şeyleri yapmak ne kadar hakkaniyetli ve ne kadar hizmet anlayışına uygundur. Bu yollara atılamayarak ziyan olan asfalt milletin parası değilmidir?  Daha yılını doldurmadan ömrünü dolduran bir asfalt atmak nasıl bir hizmet anlayışıdır.

 

Yine , Kutuören mahallesi ve Yazır mahallesi ana ulaşım yolunda kısa süre önce yapılan beton asfalt uygulamasının mevcut haliyle sağlıklı ve güvenli bir ulaşıma izin vermediği, bölge sakinlerimizin sürekli şikayetlerinden ve yapılan tespitlerden anlaşılmaktadır . Yapılan hizmetlerin kalıcılığı ve insanlara hizmet edebilmesi öncelikli  hedef olarak belirlenmelidir. Ancak,  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışının işin kalıcılığından ziyade,  göz boyamak üzere yapıldığı anlaşılmaktadır. Bunun neticesinde , vatandaşın parası ve belediye kaynakları çarçur edilmektedir.  Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan fen işleri, temizlik işleri gibi birimlerin yapması gereken hizmetlerin bir bölümünü yapmadıklarından dolayı, Çubuk Belediyemiz kendi imkanları çerçevesinde hemşehrilerimizin refahını düşünerek yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.

 

%u200BAnkara Büyükşehir Belediyesi, bütün köylere internet götürdüğünü,  yazılı ve görsel medyadan kamuoyu ile paylaşmıştır. Güzel bir proje olarak vatandaşımızda beklenti uyandırmış, ancak uygulaması itibariyle ne yazık ki yine hizmet değil HEZİMET olarak karşımıza çıkmıştır. Sadece bir şeyleri sosyal medyada paylaşmak, algı siyaseti ile süreci yönetmek, kısacası yaptık demek için yapılmış bir iş. Hemşehrilerimizle sürekli görüşüyor ve yapılan işlerin süreçlerini takip ediyoruz. İnternet hizmeti götürdüğünüzü söyleğiniz köylerin,  internet hizmetinden faydalanıp faydalanmadığının takibini yaptınız mı ? Tabi ki yapmadınız. 

  Bizler yerinde inceledik. Köy konaklarına yada Camilere bağlatılan internet hizmeti 20-30 metre mesafede  ya kullanılıyor yada kullanılamıyor. İnternet hizmetini kurmaya giden personellerinize köylüler soruyor; nasıl kullanacağız , köyün  hepsi de yararlanacak mı ? Aldıkları cevap ise bırakın köyü , bağlantı yaptığımız dernek yada cami ve yanında birkaç ev ancak kullanabilir. Tabi vatandaşta niye  kuruyorsunuz o zaman dediğinde biz görevimizi yapıyoruz diyorlar. Bu konuşmadan anlıyoruz ki, görevli arkadaşlar bile   sizin algı hizmeti yaptığınızı itiraf etmiş oluyor. Yaptığınız iş amacına hizmet etsin, algıya değil. Orada internet bağlantısını bekleyen çocuğun hayal kırıklığını, hiçbir açıklamanız bastıramaz.  Bunlara rağmen CHP Çubuk İlçe Başkanlığı amaca hizmet etmeyen, çalışmayan, algıdan öte gitmeyen bu işe  77  köyde de internet var diyebilecek kadar umarsızca açıklama yapıyor. Bu açıklama ile ya hiçbir şeyden haberleri olmadığını yada vatandaşın sorunlarını umursamadıklarını gösteriyor. 

 

Kamuoyunun malumu olduğu üzere, Man AŞ.’ye ait tesisin ilçemize kazandırılması ve hayat bulması noktasında büyük uğraşlar verilmiştir. Hükümetimiz, bakanlığımız , Çubuk Belediyemiz ve ilgili kurumlar,  bu projenin hayata geçmesi için gerekli imkan ve destekleri sağlamış ve bu tesis ilçemize kazandırılmıştır. İnşaatına başlanılan Man AŞ.’ye ait tesis inşallah yakın zamanda hayat bulacak ve ilçemizin istihtamına önemli katkı sağlayacaktır.

Yazır sanayi bölgesinde yatırımını tamamlayıp faaliyetine başlayan firmaların yanında yatırımı devam eden firmalar da var.  Çubuk ilçemiz için hayati öneme sahip olan bu projeler  bir istihdam bölgesi oluşturmakla birlikte, İlçemizin sanayi ve üretim bölgesi olması yolunda atılmış büyük bir adımdır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanında olan bu bölgede, ham yollarının açılması, altyapı hizmetlerinin sağlanması ve yollarının asfaltlanması  ivedi olarak yapılması beklenirken,  yoğun talepte bulunulmasına rağmen Ankara büyükşehir belediyesi hiçbir adım atmamıştır.

Geldiğimiz noktada sadece Çubuk Belediyemizce ilgili yatırımlara hizmet verecek olan yollar açılmaya çalışılmaktadır. Ancak bölgenin genelindeki yolların açılmasına ve altyapı çalışmalarının yapılmasına ivedi olarak ihtiyaç  duyulmaktadır.

 İlçemiz için hayati öneme sahip olan bu yatırımlara karşı Ankara Büyükşehir Belediyesinin faaliyet raporunda İlçemiz için ham yol açımı işi 0 (sıfır) km yazılması, İlçemize olan ilgisizliğin ve hizmet yapılmadığının önemli göstergelerinden birisidir.

Yazır sanayi bölgesinde,  bölgeye gelmek isteyen yatırımcılar için Ankara Büyükşehir Belediyesinin 300 dönüm yeri 29 Nisanda ihaleye çıkartılarak satılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerlerin satışa çıkarılması hususu Belediye başkanımız ve AK Parti grubumuzun çalışmaları ile olumlu sonuçlanmış ve olması gereken süreç başlamıştır.

 

Mansur Yavaş , çiftçinin ve üreticinin ürettiği ürünü değerinde  tarladan ve yerinden alıp Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile kuracağı marketlerde satarak  çiftçimizi, üreticimizi kalkındıracağız, çiftçimizi mağdur etmeyeceğiz demişti.  Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve siyasi temscilcilerine soruyorum ;

 

Çubukta kaç tane çiftçinin tarlasından kaç kg ürün alındı?

Kaç tane köyümüzde üretim yapan vatandaşımızın ne kadar ürünü alındı?

Kurulan kooperatif aracılığı ile kaç tane çiftçimiz ve köylerimizdeki üreticilerden ürün alarak yarar sağlandı ?

%u200BFide-nohut dağıtımına ilişkin CHP ilçe başkanlığının yapmış olduğu açıklamada  Siyasi partilere bilgi verdik ifadesi kullanılmış. CHP yönetimine tavsiyemiz bu tür konularda tutarsız ve mesnetsiz açıklamalardan uzak durun. Bizler AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı olarak herhangi bir davet ve bilgi  “bildirim” almadık. Diğer kurumların da bir çoğunun bilgisinin olmadığını biliyoruz.  Böyle bir proğramın organizasyonu CHP ilçe başkanlığının görevimidir, yoksa Ankara Büyükşehir Belediyesinin görevimidir ? CHP ilçe teşkilatı böyle önemsiz işlerle gündem olmaya değil de, iş ve hizmet üreterek gündem olmaya çalışsınlar.

  Tohum-fide dağıtımında herkesin haberi var dediğiniz husus , CHP ilçe teşkilatı olarak sadece üyelerinize attığınız mesaj mıdır?

%u200B  Yapılan genel açıklamaların içerisinden CHP ilçe başkanlığının birkaç hususu işlemesi, düzeltme ihtiyacı adı altında anlatmaya çalışması manidardır.

   Ankara Büyükşehir Belediyesi için şeffaflıktan bahsediliyor. Hangi şeffaflık onu da sormak isteriz. Bütçe görüşmelerinde açık ve net bir şekilde soruldu. İki yıl içerisinde size emanet edilen bütçe ile ne yaptınız ? Büyükşehir belediyesini  yönettiğiniz süreçte yaptığınız hizmetler nelerdir, Ankara’ya ve Çubuk’a ne tür hizmetler ve yatırımlar yaptınız ? Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin harcamalarına ilişkin belgelerin yüzde 62,38’ini 2020 yılı hesaplarını inceleyen denetim komisyonuna vermemesi nasıl bir şeffaflıktır ?

  Mansur Yavaş saatlerce açıklama yapıyor, geçmişte şu yapıldı, geçmişte şöyle oldu.  Faaliyetleri ile alakalı bir şey yok çünkü ortada icraat yok. Ankara Büyükşehir Belediye yöneticileri ve ilçedeki siyasi temsilcilerinin geçmiş ile dertleri nedir anlamak mümkün değil. Geçmişi karalamak  ile vakit kaybedeceğinize ya da buradan siyasi bir rant elde etmeye çalışacağınıza, üzerinize düşen hizmetlerini yerine getirin. Büyükşehir Belediyesinin beceriksizliğinizi bu şekilde örtmeye çalışmayın. Aksine Büyükşehir Belediyesinin varsa Çubuk   için yaptıkları hizmetleri anlatın. İki yıldır hemşehrilerimizin  sıkıntılarının ne kadarına çözüm ürettiğinizi anlatın. Emanet olarak teslim aldığınız Büyükşehir Belediyesi kaynakları ile neler yaptınız onları anlatın. Lafla peynir gemisi yürümez.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çubuk’ta faaliyet gösteren birimlerinde, çalışanlara mobing uygulanıyor mu ? Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çubuktaki siyasi temscilcileri çalışanlara baskı kurarak hem üyelik konusunda, hem de farklı konularda üstü kapalı tehdit ederek mobing uyguluyorlar mı ?  Sosyal yardım ve iş talebi olan  hemşehrilerimize önce üye olma baskısı yapılıyor mu ?

 

 

 

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çubuk için verdiği vaadler;

a) Yeni metro hattımızla Çubuk’a ulaşmak çok kolay olacak,

b) Hemşehri kart projesi,

c) Organize Sanayi Bölgesi

d) Vişne suyu fabrikası

e) Domates suyu ve salça fabrikası,

f) Süt ve Süt ürünleri tesisi,

g) Köye dönüş projesi

h) Köyümüze destek projesi

i) Kendi bitkisini üreten Çubuk

j) Ankara savaşının Çubuk turizmi’ne kazandırılması

k) Termal-su

l) Aydos Kayak merkezi

m) Çubuk kent parkı,

n) Çubuk II ve Karagöl Mesire alanı

o) Şabanözü, Akkuzulu sapağı köprülü kavşak çalışması.

 

Bunlar 2,5 yıl önce seçim çalışmalarında Mansur Yavaş’ın broşüründe yazan projeler. İlave olarak anlattıkları da var. 5 Yıllık Hizmet süresinin takriben yarısı bitti. Verilen vaadler yukarıda, yapılan hizmetler nerede ?

Verilen vaadlerin hangisi gerçekleştirildi ? Uçuk kaçık vaadleri bir kenara bırakalım, yapılabilecek vaadlerden kaç tanesi yapıldı ?

 

Bu vaadleri ve hedefleri  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a biz vermedik, kendi vaadleri ve hedefleridir.  Kendi hedefleri’nin karşılığında Mansur Yavaş’ın faaliyetsizlikleri ortadır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Siyasi ilçe temsici ve yöneticilerine tavsiyemiz;

Çubuk ilçemiz için ham yol açma işinin 0 (sıfır) olduğu,  ilaçlama bedeli olarak 122 TL gibi komik bir rakamın yazıldığı Faaliyet raporunu okumanızdır. %u200B

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken hizmet ve vaadler ortadayken, karşımızda sadece HEZİMET vardır.

 

 

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,

Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 361  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Ak parti ilçebaşkanı erhan kuşçu'dan açıklama / 2021-04-23 14:07:57
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


ÇUBUK YENİHABER

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 3
Bugün toplam         : 300
Toplam ziyaretçi     : 6744243

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş