AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Başkan demirbaş; bir belediye başkanına cevap vermek senin haddinemi

ÇUBUK BELEDİYE BAŞKANI
06 Mayıs 2021 Perşembe 19:17:16

 BAŞKAN DEMİRBAŞ; BİR BELEDİYE BAŞKANINA CEVAP VERMEK SENİN HADDİNEMİ

   Aski genel müdür yardımcısı  Murat Tütüncübaşı  tarafından  Ankara bulvarının yarılması  ve su ile ilgili yaptığı açıklamaya Çubuk belediye yaptığı açıklamada “Bir belediye başkanına cevap vermek senin haddinemi diyerek yaptığı basın açıklamasında ;

 

“ Yaklaşık 100 bin nüfuslu bir ilçenin, seçilmiş Belediye Başkanına yönelik ASKİ Genel Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak görev yapan bir bürokratın haddini aşan açıklama yaptığını basından takip etmiş bulunmaktayım.

    İlçenin kaderini belirleyen bir çalışma yapılmadan önce, ilçenin seçilmiş Belediye Başkanının ve dolayısı ile ilçe halkının bilgilendirilmesi gerekirken, görevi olan bu bilgilendirmeleri yapmayarak, “Akyurt halkı rahat olun her türlü engellemelere rağmen, ucuz siyasete rağmen bu projeyle suyunuzu getireceğiz” tarzında tamamen siyasi bir ağızla siyaset yapmak ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Tütüncü’nün görevi olmasa gerekir.

   Çubuk Belediye Başkanı olarak halktan aldığımız görevle ilçemizin hak ve hukukunu korumak, milli servetinin çarçur edilmesini engellemek elbette görevimizdir. Bırakın Belediye Başkanlığını milli servet olan ve bozulduktan sonra bir daha tamiri eskisi gibi olmayacak bir yolun daha az hasarla başka alternatiflerinin değerlendirilebilecek iken, neden değerlendirilmediğini sormak bu şehirde yaşayan her yurttaşın hakkıdır.

-         

-        Bir Belediye Başkanına cevap vermek senin haddine mi?  

 

“Bazı siyasetçiler gibi gerçeklikten, bilimsellikten, teknikten uzak konuşamam. Bir ilçe başkanının sözünün yatsıya kadar yanan mumlardan olmasını istemeyiz” gibi ifadelerle siyaset yapmak ve Belediye Başkanına kameralar aracılığı ile cevap vermek bir bürokratın haddine olmasa gerek.

ASKİ yetkililerince ve bazı siyasilerce Akyurtlu hemşehrilerime suyun verilmemesini ya da Akyurt’un su probleminin ortadan kaldırılmasını istemiyoruz gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim bu konudaki tavrımız nettir. Akyurtlu hemşehrilerimizin su problemi elbette giderilmelidir. Ancak, bunu yaparken mevcut bir sistemi zarara uğratmadan yapmak gerekir. Yıllar önce verilen onca cana ve oluşan milyonlarca hasarlara mal olan, büyük bir emek ve harcamayla yapılan Çubuk- Ankara yolunun adeta talan edilircesine tahrip edilmesine hangi vicdan el verir. 

Kendisini bizzat arayarak yolun kazılmamasını ve bunun yerine başka alternatifler üzerinde çalışılmasını istediğim Tütüncü, tekrar çalışmaya başlamadan önce geleceğini bildirip gelmemekle, görüşmekten kaçarak her şeye rağmen yolu kazmaya devam etmekle acaba kendisi nasıl bir siyaset yapmıştır?

İlçenin Mülki İdaresinin başı olan ve koordinasyonu sağlamakla mükellef Kaymakamlık Makamına asfalt kazılmayacak diye 2 gün önce bilgi verirken, arkasından asfaltı tam da yolun ortasından tahrip etmek ne ile izah edilebilir. Belediye Başkanını yalancılıkla itham eden bürokrat Tütüncü, Mülki İdare Amirini de mi? yalancılıkla itham ediyor?

 “Akyurtlu’nun hayır duasını alacağız inşallah” diyerek Çubuk halkının yolunu acımadan bozmakla Çubuklulardan nasıl bir dua almayı umut ediyor.

Çubuk-2 (ömrünü tamamlamak üzere olan) ve Kavşakkaya Barajlarındaki su seviyeleri ortada iken, “Ne kadar su alıyorsanız bu değişmeyecektir” demek ne kadar gerçeklik ne kadar bilimsellik ve ne kadar teknik doğrudur. 

Tütüncü’nün aynı yol üzerinde yapılan son yamadan, ilçe genelindeki bulvar ve caddelerdeki yamalardan, grup yollarına atılan asfalttan haberi olmadığı gün gibi aşikardır. Yıllardır doğru dürüst yapılamayan yolları, Tütüncü 15 gün içerisinde yapacaklarını iddia ediyor.

Şunu unutma Tütüncü!

Çubuk Belediye Başkanı olarak Çubuk’un geleceğini korumak en temel vazifelerimizdendir.

 

 

                                                                   Av. Baki DEMİRBAŞ

                                                                Çubuk Belediye Başkanı

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 396  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Başkan demirbaş; bir belediye başkanına cevap vermek senin haddinemi / 2021-05-06 19:17:16
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 6
Bugün toplam         : 1118
Toplam ziyaretçi     : 6859097

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş