AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2020-09-23 13:20:31 Ankara büyükşehir belediyesine yakışmıyor 2020-09-18 17:43:01 Ankara'ya pandemi hastanesi kurulucaksa çubuk 'ta yeri hazır 2020-09-03 23:21:58 Gözünaydın çubuk; sıra adem'e mi geldi ? 2020-08-24 12:47:25 Mhp çubuk ilçe kongresi ilanı 2020-06-26 18:26:51 1 temmuzda yasaklanıyor 2020-06-26 00:02:55 Sağlık doğal mineralli su açılıyor 2020-06-25 14:22:44 Çubuk belediyesi hayvan pazarında denetimleri arttırdı 2020-06-25 14:01:57 Hız aşımına emsal karar;mahkeme cezayı iptal etti

C. rumi türkoğlundan teşekkür

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı C.Rumi TÜRKOĞLU
23 Mayıs 2020 Cumartesi 18:58:38

         C. RUMİ TÜRKOĞLUNDAN TEŞEKKÜR

   Covit 19 corona virüsü olarak geçen hastalığın görüldüğü 11 mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde bir dizi önlemler alınmıştır. Bu önemli ve gerekli önlemlerin alınması ile en çok esnafımız zor duruma düşmüştür. Ülke ekonomisini vergi ,istihdam, sgk ödemeleri ile büyük katkı sağlayan esnaf ve Sanatkarlar mücbir sebeplerle dükkan kapatmış mücbir sebeb dışında kalan esnafın müşterisi %90 azalmış alacaklarını alamamış zor duruma düşmüştür. Kıra, personel ve sgk ödemelerini yapamaz hale gelmiştir.

 ESNAFIN  durumunu sahada olan bizler; birlikler federasyon ve konfederasyonlara bildirmek suretiyle hükümetimizin haberdar olması ve esnafa yardımcı olunması için hiyerarşiyi takip ederek her türlü girişimlerde bulunduk yaklaşık 50 günlük kapatmadan sonra ilk olarak berber, bayan kuaförler olmak üzere esnaflarımızın dükkanları açılmaya başlamıştır. Inşallah haziran  ortalarında kahvehaneler ,çay ocakları ,düğün salonları, lokantalar ,kafeteryalar da biz kurallara uymaya devam edersek açılacaktır

    Bu zaman zarfında hükümetimiz elindeki tüm imkanlarla esnafımızın ve halkımızın yanın da olmuştur. Bu pandemi dönemini dünyada süper güç olarak geçen bir çok gelişmiş ülkeden daha iyi yönetmiştir.

 Esnafa 25.000 Tl 6 ay ödemesiz %4.5 faiz ile kredi müracaat eden her esnafa 25.000 Tl ticari kart desteği vermiştir. Ayrıca ihtiyaç sahibi esnafa kaymakamlık sosyal yardımlaşma fonundan 1000 Tl hibe para vermiştir. Siciline bakılmaksızın birçok esnafa çesitli tutarlarda kredi desteği verilmiştir. Cumhurbaşkanımiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür ederiz.

 Ayrıca Cumhurbaşkanlığı, kaymakamlık Belediye  ve esnaf Odamızın işbirliği ile mücbir sebeble kapanmış tüm esnafımıza gıda paketi yardımında bulunulmuştur. Çubuk Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ 'e özverili çalışmaları ,süreci ilçemizde başarılı bir şekilde yönettiği için teşekkür ederim.

 Çubuk Belediye Başkanımız tüm esnafa ilaçlama desteği vermiş.hijyen seti(dezenfektan ,kolanya ,maske)dağıtmıştır.

 Esnaf Odamız  da Çubuk Belediyesinden temin etmiş olduğu hijyen setlerini esnafa dagıtmıştır.

 Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Baki DEMIRBAŞ'a başarılı  mücadele yürüttüğü için teşekkür ederim.

Çubuk Esnaf Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın yanın da olduk  dertlerini dinledik çözüm bulmaya çalıştık, resmi kurumlarla esnaf arasında köprü olduk haklı isteklerimizi gerekli yerlere ilettik ve bir çoğunu çözüme kavuşturduk. Belediye ve kaymakamlıkla işbirliği yaparak yardım kolilerinin adreslere ulaşmasını sağladık kredi çeken esnafımıza rehberlik yaptık hukuki açıdan destek verdik.Ankara Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sayın Mehmet Yiginer 'de temin etmiş olduğumuz maskeleri ESNAFIMAZA dağıttık dagitmayada devam ediyoruz. Bu vesileyle ANKESOB Başkanımıza sizler adına teşekkür ederim.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ talebelerimizi geri çevirmeyerek dezanfektan ve maske yardımında bulunmuş bizde oda olarak Büyükşehirden gelen dezenfektanlarla esnafımızın işyerlerini dezenfekte ettik. Büyükşehir belediye başkanımıza da teşekkür ederim

    Sanmayın ki bu sıkıntılar sadece bizim ilçemizde,şehrimizde,ülkemizde tüm dünya bu illetle uğraşmaktadır. Ülkemiz bütçesinin nerdeyse tamamını bu mücadeleye ayırmakta büyük emek ve paralar harcanmakta Bizde bireyler olarak tüm bu emeklerin boşa gitmemesi için tüm emir ve yasaklara harfiyen uymalıyız Allah tüm milletimizin ve ülkemizin yardımcısı olsun.

Esnafa 25.000  Tl 6 ay ödemesiz %4.5 faiz ile kredi müracaat eden her esnafa 25.000  Tl ticari kart desteği vermiştir. Ayrıca ihtiyaç sahibi esnafa kaymakamlık sosyal yardımlaşma fonundan 1000 Tl hibe para vermiştir. Siciline bakılmaksızın birçok esnafa çesitli tutarlarda kredi desteği verilmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür ederiz.

 Ayrıca Cumhurbaşkanlığı, kaymakamlık Belediye  ve esnaf Odamızın işbirliği ile mücbir sebeble kapanmış tüm esnafımıza gıda paketi yardımında bulunulmuştur. Çubuk Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ 'e özverili çalışmaları ,süreci ilçemizde başarılı bir şekilde yönettiği için teşekkür ederim.

Çubuk Belediye Başkanımız tüm esnafa ilaçlama desteği vermiş.hijyen seti(dezenfektan ,kolanya ,maske)dağıtmıştır.

Esnaf Odamız  da Çubuk Belediyesinden temin etmiş olduğu hijyen setlerini esnafa dagıtmıştır.

Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Baki DEMIRBAŞ'a başarılı  mücadele yürüttüğü için teşekkür ederim.

Çubuk Esnaf Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın yanın da olduk  dertlerini dinledik çözüm bulmaya çalıştık, Resmi kurumlarla esnaf arasında köprü olduk haklı isteklerimizi gerekli yerlere ilettik ve bir çoğunu çözüme kavuşturduk. Belediye ve kaymakamlıkla işbirliği yaparak yardım kolilerinin adreslere ulaşmasını sağladık kredi çeken esnafımıza rehberlik yaptık hukuki açıdan destek verdik. Ankara Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sayın Mehmet Yiginer 'de temin etmiş olduğumuz maskeleri ESNAFIMAZA dağıttık dagitmaya da devam ediyoruz. Bu vesileyle ANKESOB Başkanımıza sizler adına teşekkür ederim.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ talebelerimizi geri çevirmeyerek dezenfektan ve maske yardımında bulunmuş bizde oda olarak Büyükşehirden gelen dezenfektanlarla esnafımızın işyerlerini dezenfekte ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ederim

    Sanmayın ki bu sıkıntılar sadece bizim ilçemizde, şehrimizde, ülkemizde tüm dünya bu illetle ugraşmakta ülkemiz bütçesinin nerdeyse tamamını bu mücadeleye ayırmakta büyük emek ve paralar harcanmakta Bizde bireyler olarak tüm bu emeklerin boşa gitmemesi için tüm emir ve yasaklara harfiyen uymalıyız Allah tüm milletimizin ve ülkemizin yardımcısı olsun

   Ramazan Bayramı mübarek olsun Sağlık huzur ve mutluluklar getirsin bu bayram Hepinizi saygılarımla selamlarımla..

 

 

 Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı C.Rumi TÜRKOĞLU

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 335  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -C. rumi türkoğlundan teşekkür / 2020-05-23 18:58:38
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 372
Toplam ziyaretçi     : 6566728

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş