AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı

Çubuk Yeni Haber
23 Mayıs 2021 Pazar 12:38:56

                             CHP  ÖNCE ÇUVALDIZI KENDİNE BATIRMALI

   CHP  günlerdir mecliste olsun, sosyal medyada olsun yaptıkları açıklamalarla iktidar cenahından birden fazla yerden maaş alan milletvekili ve bürokratları gündeme getiriyor. “Arpalık aile şirketi” adı altında listeler yayınlayarak kamuoyuyla paylaşıyorlar. Liyakat konusunda  CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu,  partisinin birden fazla maaş alan bürokratları da ortaya koyan çalışmasına ilişkin “Siyasiler veya bu kişilere yakınlığı olanlar kamuda üst makamlara hiçbir çaba sarf etmeden getirilmektedir” diyerek liyakatsızlığa dikkat çekiyor.

  CHP ve millet ittifakının yaptığı bu açıklamalara bizlerde, vatandaşlarda katılarak yapılanın adaletsizlik olduğunu, insanların geçim sıkıntısı içindeyken birilerinin lüks içinde yaşamalarını hazmedemiyor. Haksızlık ve adaletsizlik olduğu konusunda hem fikir olduğumuzu her platformda dile getiriyoruz. Bu konuları gündeme getirenleri  takdirle karşılıyoruz.

  Bu gibi konuları gündeme getirirken CHP’ninde bir taraftan çuvaldızı kendine batırması gerekiyor. İktidarın yaptığı A’dan Z’ye yanlış. Savunulacak bir tarafı yok. CHP bunları gündeme getirirken bir de kendi tarafına kendi kazandığı  belediyelere  bakması gerekir. Mansur Yavaş hatırlarsanız meclis toplantısında “Ankaralının parasına, yetim hakkına sahip çıkmayı ilke edindiğini ifade eden Başkan Yavaş, benim bir hatam, yanlışım olursa sizlere söylüyorum, asla bana sahip çıkmayın. Meclisimizin değerli üyeleri bizler kardeşiz, inanç sahibiyiz. Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmayalım” demişti.

 CHP haklı olarak devletten çift maaş alanları eleştirerek kamuoyunda paylaşırken şimdi dönüp  kendi tarafına bakmalıdır. Ankara büyükşehir belediyesinden kimler çift maaş alıyor bunları da dile getirip eleştirebilmelidir. Eleştiremiyorsa söylediklerinin hiçbir kıymeti kalmaz. Büyükşehir belediyesinde bazı kişilerin birden fazla yerden maaş aldıklarına dair iddialar dolaşıyor. Yavaş’ın sağ kolu Yüksel Arslan birden fazla yerden maaş alıyor mu? İşçi alımlarında kendi akrabalarının ve arkadaşlarının çocuklarını işe aldı mı ? Fen İşleri Daire Başkanı Erol Gündüz kaç yerden maaş alıyor? Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç  bu görevinden başka hangi yönetim kurulu başkanlığından maaş alıyor mu? CHP’nin bunları da araştırıp gündeme getirmesi  gerekmez mi?

  Liyakat konusundaki eleştirilerinde de haklı olan CHP  Ankara büyükşehir belediyesinde ve diğer kazandığı belediyelerde  liyakata ne kadar önem verildiğini incelemesi lazım. Her platformda gençlere önem verdiğini belirten CHP kendi belediyelerinde gençlere ne kadar önem veriyor? Emekli albaylar ,emekli emniyetçiler , yönetim kurullarının %80’ni emeklilerden oluşuyor.  Maddi olarak binlerce lira emekli maaşları olan albaylar göreve getiriliyor. Emekli albay emekli arkadaşını, emekli askeri personeli göreve getiriyor.  Gençliğe önem verdiklerini söyleyenler getirdikleri  heyecanı kalmamış, vatandaşla ilişkileri zayıf olan emeklilerden daha iyi verim verecek heyecanla çalışacak 2 veya 3 üniversite  bitirmiş gençler ise boş geziyor.

 CHP haklı olarak eleştirdiği bu konularda iktidarı eleştirirken çuvaldızı kendine batırmalı ki söylediklerinin bir kıymeti olsun. Büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş’a ‘da “benim bir hatam, yanlışım olursa sizlere söylüyorum, asla bana sahip çıkmayın. Meclisimizin değerli üyeleri bizler kardeşiz, inanç sahibiyiz. Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmayalım” sözünü hatırlatarak yanı başına bakarak bu sözünü hatırlaması gerekir diye düşünüyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Refik Bayram

                                                                                                                     Çubuk Yenihaber

                                                                                                                       Çubuk TV

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 315  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı / 2021-05-23 12:38:56
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 4
Bugün toplam         : 603
Toplam ziyaretçi     : 6897979

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş