AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2020-09-18 17:43:01 Ankara'ya pandemi hastanesi kurulucaksa çubuk 'ta yeri hazır 2020-09-03 23:21:58 Gözünaydın çubuk; sıra adem'e mi geldi ? 2020-08-24 12:47:25 Mhp çubuk ilçe kongresi ilanı 2020-06-26 18:26:51 1 temmuzda yasaklanıyor 2020-06-26 00:02:55 Sağlık doğal mineralli su açılıyor 2020-06-25 14:22:44 Çubuk belediyesi hayvan pazarında denetimleri arttırdı 2020-06-25 14:01:57 Hız aşımına emsal karar;mahkeme cezayı iptal etti 2020-06-25 13:42:02 Büyükşehir belediyesi çubuk hayvan pazarında maske dağıttı

Çubukabad 1402 dernekler fedarasyonu kuruldu

ÇUBUK
13 Ekim 2019 Pazar 13:12:17

                      ÇUBUKABAD 1402 DERNEKLER FEDARASYONU KURULDU

 

   Çubuk’ta 3. Fedarasyon kuruldu. Yıldırım  Ahalisini oluşturan derneklerin birleşmesiyle oluşturulan Çubukabad 1402  Dernekler Federasyonu 8 derneği bünyesinde topladı

 Uluağaç, Y. Aydoğan, Yeşilkent, Y. Evci Karaçam, Y. Elveren, Nusratlar ve Kızılören mahalle derneklerinden oluşan Federasyonun yönetim kurulu başkanlığına Mehmet Uluağaçlı getirildi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

 

Çubukabad 1402 Dernekler Fedarasyonu  Fedarasyon binasında yaptığı basın toplantısında  Başkan Mehmet Uluağaçlı  federasyonun kurulma amacını  anlattı. Toplantıya fedarasyona katılan dernek yöneticileri ve Çubuk  eski belediye başkanı Adem Tuğluca’da katıldı.

Fedarasyon Başkanı Mehmet Uluağaçlı’nın yaptığı basın açıklaması;

  Değerli Basın Mensupları, Kıymetli Yönetim Kurulumuz

Öncelikle hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.

İstişare toplantımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Malum olduğu üzere bu günün dünyasında sivil toplumların yeri oldukça önem arz etmektedir. Bu bilinçle bizler bugüne kadar birçok sivil toplum kuruluşunda yer alıp imkânlar el verdiğince hizmet etmeye çalıştık. Bu çalışmalar sırasında zaman zaman aksayan hususları tespit ederek düzeltmeler yoluna gittik. Ancak arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda gerek bizim dışımızda gelişen olaylar ve gerekse bu hizmetleri beraber yaptığımız arkadaşlarla meydana gelen görüş ayrılıklarımız bizleri sivil toplum hizmeti konusunda yeni bir vaziyet almaya götürdü. 

Sivil toplum görevinin daha çok sorumluluk gerektiren ve aynı zamanda gönüllü katılımı esas alan bir görev olduğu gerçeğinden hareketle de bu işlere daha fazla vakit ayırabilecek arkadaşlarımızla yeni bir yola koyulmaya karar verdik. Farklı bakış açılarının getireceği zenginliğin bereket getireceğini umuyoruz. Bu nedenle üzerimizdeki ataleti atıp yeni bir güç birliği oluşturarak yepyeni bir vizyonla, yeni bir heyecanla Çubuk Abad 1402 Dernekler Federasyonumuzu kurduk.

Hepimize hayırlı olsun.

Yola ilk önce 8 derneğimiz ile çıkmış bulunuyoruz. Bizimle birlikte yol alıp,  ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına daha fazla katkı sağlamak isteyen derneklerimizi çatımızın altına birleşmeye davet ediyoruz.

Dünden bugüne bu topraklarda gönüllüce emek verip karınca kararınca emek eden tüm derneklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Takdir edersiniz ki zaman zaman yenilenip yeni heyecanlar kuşanmak bizi daha diri tutar. Düştüğümüz kısır döngüden bizi kurtarır. Bu umut ve gayretle var olan potansiyellerimizi yeniden harekete geçirerek ilçemize hizmet etmek işitiyoruz. Bu nedenle diğer derneklerimizle omuz omuza vererek yürümek istiyoruz..

Oluşumumuzun daha çok eski Yıldırım Ahalisi Derneği bünyesindeki ve lokomotif dernekler tarafından üstlenildiği görülecektir. Takdir edersiniz ki toplumda önemli hizmetlere imza atan ancak süreç içerisinde misyonunu tamamladığını düşünerek faaliyetine son veren derneğin, yılların verdiği tecrübe ve birikimle günün şartlarına uygun biçimde yeniden yapılanarak sivil toplum hizmetine talip olmasından daha doğal bir durum yoktur.

İlçemizde var olan iki federasyona ilave olarak üçüncü bir yapı olarak karşınıza çıkıyoruz. Bilinmesini isteriz ki peşin peşin kimsenin ne hasmı ne hısmıyız. Kendi değerlerimizle tolumun aidiyetlerine hürmetle, ilkeler çerçevesinde bu toplumsal görevi yapmak istiyoruz. Amacımız önceki dernek tecrübemizi kullanarak Federasyon olmanın gerekliliği içerisinde çalışmak olacaktır.

Derneğimiz, adını ilçemizin eski adı olan Çubukabad’tan almaktadır. 1402 ise malumunuz üzere Çubuk Ovasının tarih sayfasında yer almasını sağlayan 1402 Ankara Savaşından gelmektedir. Bu savaş her ne kadar bir yenilgi olarak kayda geçse de aynı zamanda Anadoludaki Türklerin toparlanma ve büyümesinin başlangıcıdır. Birliğe ve büyümeye atılan ilk adımdır.

Yürüyüşümüze katılmak isteyen tüm derneklerimizi en geç altı ay içerisinde yapılması gereken ilk kongremize kadar bizlerle istişareye geçmesi için çağrıda bulunuyoruz.

İlçe halkımızdan da Federasyonumuz için destek ve dualarını bekler;

Saygılarımızı sunarız.

           

                                                                                                               Mehmet ULUAĞAÇLI

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 559  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Çubukabad 1402 dernekler fedarasyonu kuruldu / 2019-10-13 13:12:17
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 4
Bugün toplam         : 333
Toplam ziyaretçi     : 6564003

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş