AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Devleti aliyye ocakları çubuk ilçe teşkilatı kuruldu

ÇUBUK
12 Nisan 2021 Pazartesi 15:16:19

       DEVLETİ ALİYYE OCAKLARI ÇUBUK İLÇE  TEŞKİLATI  KURULDU

   Çubuk Devleti Aliyye Ocakları Çubuk İlçe teşkilatı açıldı. İlçe başkanlığına Tolgay Yalduz atandı.    İlçe teşkilatı Cumhuriyet mahallesi  6.sokakta  eski noterin olduğu binada faaliyete geçti.

  Devleti  Aliyye Ocakları Çubuk İlçe Başkanlığına atanan Tolgay YALDUZ "ilçemizde teşkilat kurma çalışmalarımız tamamlanmış olup artık sahaya inme vakti" diyerek yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar hakkında açıklamalar da bulundu.

     Tüm İlçe halkımızın da malumu olduğu üzere Sultan Abdülhamid Han Hz'lerinin 4. kuşak torunu, Şehzade Abdülhamid Kayıhan OSMANOĞLU önderliğinde kurulan Devleti Aliyye Ocakları memleketimizin çoğu bölgesinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamış olup 2. faz diye tabir edebileceğimiz saha çalışmalarına başlamıştır. Çubuk İlçemizde de Kıbrıs Caddesi üzerinde (eski Noterin olduğu bina) teşkilat merkezimizi açtık ve Ankara İl Başkanlığı ile koordineli olarak diğer ilçelerimizle birlikte çalışmalarımıza başladık.

     Şimdiye kadar yapmış olduğumuz çalışmalar ulusal ve yerel basında ses getirmiş olup özellikle Osmanlı düşmanı olan kesimlerce de karalama kampanyaları başlatılmıştır. Biz şunu özellikle belirtmek istiyoruz ki "yeni bir teşkilat değiliz. Bin Yıllık bir hareketin temsilcileri, 3 kıtada, 600 yıl boyunca şanla, şerefle İslam sancağını dalgalandırmış, Viyana kapılarına kadar dayanmış olan İlayı Kelimetullah davasını tüm cihana yaymayı kendisine hedef edinmiş kadim medeniyetin varisleriyiz" Malumunuz üzere; 31 Aralık Osmanlı'nın Kudüse İlhakı münasebetiyle "Kudüs Mirasımız" projesi başlatıldı, daha sonra ilk defa Devleti Aliyye Ocakları tarafından "4-10 Şubat Sultan Abdülhamid'i Anma ve Anlama Haftası" ilan edildi ve bu kapsamda; Yurt içi ve Yurt Dışında bir sürü etkinliklerle Cennet Mekan Atamızı andık. Nasip olursa "29 Mayıs İstanbul'un Fethi" münasebetiyle de kapsamlı bir program için çalışmalarımız devam etmektedir.

   Bunlarla birlikte; Devletimizin İslam coğrafyasında prestijini artıran, oradaki müslümanlar'ın beklentilerine bir nebze olsun cevap verebilmek için "su kuyusu, kurban, Kuran-ı Kerim dağıtımı, iftar programları vs" çalışmalarımızda devam etmektedir. Artık bizi herkes tanıyor. Dünyanın dört bir yanından heyecan ile arayanlar olduğu gibi Ülke genelinde ve İlçemizde Osmanlı özlemi duyan bütün kardeşlerimiz teşkilatımızı bağrına basıyor, belki zaman zaman duygulanıyor, Alemi İslam'ın halini görünce içindeki iman ateşi ile hemen bir gayret içerisine giriyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Genel Başkanımız Abdülhamid Kayıhan OSMANOĞLU milletimizin bu özlemine kayıtsız kalamayarak bu teşkilatı kurdu. Teşkilatımız siyasi bir oluşum değildir. Bizden olan bütün siyasilere, cemaat ve tarikatlara, STK'lara kapımız açıktır. Bu çatı altında ayrımcılık yoktur. İslam'a ve Müslümanlara, Vatanına, Milletine ve Devletine sahip çıkan, bu dertler ile dertlenen, mahşer günü hesap verirken "Ya Rabbi bende karınca kararınca Rasulullah'ın (s.a.v) davasına şunları yaptım" diyebilecek bir gayrete talip olan bütün kardeşlerimizi davet ediyoruz.

   Birlik beraberliğimizin kuvvetlenmesi, siyasi kutuplaşmanın ortadan kalkması, Emperyalist güçlerin karşısında yeniden Ehli Sünnet omurganın yek vücud olabilmesi için birlik ve beraberlik şarttır. Geçmişini bilmeyen geleceğe sağlam basamaz. Biz atalarımızdan böyle gördük. Osman Bey 24 boya ayrılmış Oğuzları birleştirerek nasıl Kostantiniyyenin İstanbul olmasına kapı açtı ise, Osmanlı'dan sonra kan ve gözyaşının hakim olduğu ve ümmetin başsız bırakıldığı bütün Coğrafyayı birleştirmenin yegane yolu da yine bu birlik beraberliktedir. Vakit az ama yapılacak iş çok kısaca az laf çok iş diyerek bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Tüm gönül dostlarımıza buradan selam ederek saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 419  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Devleti aliyye ocakları çubuk ilçe teşkilatı kuruldu / 2021-04-12 15:16:19
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 497
Toplam ziyaretçi     : 6897873

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş