AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Gençler bu fırsatı kaçırmayın

ÇUBUK
16 Mart 2021 Salı 11:27:54

          GENÇLER BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

       Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (Çimder) arasında  “TEKNO TASARIM KAFE” projesi iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol törenine Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Çimder Başkanı Ahmet Karakuş, İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü yetkilileri ve basın mensupları katıldı.  Bu projeden faydalanmak isteyenlerin Çimder Kültür Kafe ile irtibata geçebilecekleri bildirildi.

Protokol töreninde proje koordinatörü Burhanettin Çelik’in sunumundan sonra protokol imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve Çimder başkanı Ahmet karakuş Yaptığı açıklamada”

Hayata geçirilecek projede  “kodlama, yapay zeka, modelleme,mimari tasarım, dijital oyun tasarım, karakter tasarım ve oyun yazma” eğitimleri ücretsiz olarak verilecek.

 

Tekno-Tasarım Kafe, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından GPDP 2020-1 kapsamında desteklenen ve ÇİM-DER tarafından yürütülen, yeni nesil bir projedir. Tekno-Tasarım Kafe’nin proje ortağı Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’dür.

ÇİM-DER tarafından hazırlanan proje teklifleri T.C İç İşleri Bakanlığı ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye layık görülmüştür. 2017 yılında, yine Burhanetdin ÇELİK koordinatörlüğünde, Kitap-Kültür Kafe’yi Çubuk halkının hizmetine sunan ÇİM-DER, bütün projeleri başarıyla tamamlayarak, ilçemizde proje hibe destekleri  destek alan en önemli STK konumundadır.

Kitap-Kültür Kafe projesi ile şimdiye kadar 43.000 (Kırküçbin) ilçe halkımıza ulaşmış, birçok alanda, eğitimle ve zengin kütüphanesiyle özellikle gençlerin uğrak yeri olmuştur. “Milli-Manevi Kimlikli Entelektüel Gençlik” sloganı ile yola çıkılan Kitap-Kültür Kafe’de okur-yazar buluşmaları ile şimdiye kadar 20’den fazla yazar bu sayede ilçemiz halkıyla buluşmuş durumdadır.

2020 yılına gelindiğinde gençlere ve ilçe halkına projeler konusunda çıtayı yükselten ÇİM-DER, şimdi de ilçemizi teknoloji vadisine dönüştürmeyi hedeflemektedir.

“BU BİR AHDE VEFA YÜRÜYÜŞÜDÜR” sloganı ile yola çıkan ÇİM-DER, TEKNO-TASARIM KAFE PROJESİ’nde;  Harezmi’den, El- Cezeri’den, Farabi’den ve İbn-i Firnas’tan ilham alarak Çubuk ilçesinde öğretmen ve öğrenci gelişimi açısından tüm imkanları ile seferber olmuş, proje faaliyetlerine başlamıştır.

Tekno-Tasarım Kafe Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde desteklenmektedir. Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de değerli katkılarıyla hayata geçecek projede, kodlama, yapay zeka, modelleme, mimari tasarım, dijital oyun tasarım, karakter tasarım ve senaryo yazma eğitimleri tamamen ücretsiz olarak verilecek ve bu eğitimler sonunda öğrencilerden proje üretmeleri beklenecektir. Bu proje, uzun vadede düşünülmüş ve ülkemize katma değer üretecek gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ancak projenin kısa vadede çıktılarından birisi de projeden yararlanan öğrencilerin kendi ürettikleri projelerle Teknofest’e katılmalarını sağlamaktır.

Tekno-Tasarım Kafe Projesi’nde ezberci ve klasik eğitim sisteminin tamamen çıkılarak, öncelikle öğrencilerin yetenekleri keşfedilecek, sonrasında atölyelere alınacaktır. Projede eğitim verecek eğitmenler alanında uzman ve ilgili konularda alanlarında isim yapmış kişilerdir.

Tekno-Tasarım Kafe Projesi sadece öğrencileri eğitmekle kalmayacak, ilçemizde görev yapan öğretmenlerin de eğitim almalarına olanak sağlayacak bir projedir. İlçemizdeki öğretmenlere eğitici eğitimi formatında eğitimler verilecek olup, projenin devamlılığı için Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları önem arz etmektedir. İlçemizde, bahsedilen alanlarda proje kapsamında eğitim alacak öğretmenlerimizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve ÇİM-DER’in ortak hedefi; ilçemizden yeni Selçuk Bayraktarlar çıkarmaktır.

Desteklerinden dolayı Çubuk İlçe Kaymakamı Adem KELEŞ’e, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ’a ve Çubuk ilçesinin yerel basınına teşekkür ederiz.

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 426  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Gençler bu fırsatı kaçırmayın / 2021-03-16 11:27:54
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 8
Bugün toplam         : 920
Toplam ziyaretçi     : 6784661

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş