AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Gözünüz çıksa çubuk devlet hastanesine düşmeyin

ÇUBUK
27 Kasım 2019 Çarşamba 17:24:56

  

     GÖZÜNÜZ ÇIKSA ÇUBUK DEVLET HASTANESİNE DÜŞMEYİN

     

        Yanlış okumadınız,

 Gözünüz çıksa ,Çubuk devlet hastanesine düşmeyin.

Paranız yok mu  asla.

Randevunuz varsa, iki yüz elli lira yatırıp heyet raporu alacaksanız kapılar açık.

Paran yoksa öl.

Okullarda öğrencilerden sağlık raporu istiyorlar.  Aile hekimlerine muayene olan öğrencilerin bir sorunu varsa devlet hastanesine gitmesi söyleniyor.

25.11.2019 tarihinde bizde çocuğumuza sağlık raporu almak için aile hekimine gittik. Yapılan muayene sonucunda göz doktoruna görünmesi söylendi.

Göz muayenesi için randevu talebinde bulunduk 12.12.2019 tarihinden önce randevu verilemeyeceği bildirildi. Bunun üzerine 26.11.2019 tarihinde Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesine muayene için saat 08.30 da gittik.  Muayene sırası için kayıt yaptırmak istediğimizde sistemin kapalı olduğu  sadece randevulu hastalara bakıldığı bildirildi. Ancak görevli arkadaş öğrenci olduğu için  doktora rica edin belki bakabilir tavsiyesinde bulundu.

 Saat 9.00da muayenehanesine gelen  göz doktoruna durumu anlatarak ricada  bulunduk. Ricada bulunduğumuz doktor göreve başlarken Hipokrat yeminini etmiş bir doktordur elbette.

  Bize muayene edemeyeceğini  sadece randevulu ve heyet raporu için gelenlere bakacağını belirtti.  Diğer hastalar ne olacak dediğimizde tavırlı  bir şekilde siz benim muhatabım değilsiniz, Gidin başhekime randevu alsın size diyerek  Hipokrat yemini etmiş bir doktora yakışmayacak şekilde kapıyı yüzümüze kapattı.

  Doktor dedi ki paran yoksa muayenede yok.

  Anlaşılan  şu ki idare ile doktorlar arasında bir sıkıntı var. Doktorlar bu sıkıntıyı vatandaşa nezaket kuralları dışında aksettirmeye çekinmiyor.

  Başhekimlik sekreterliğine durumu bildirdik. Sekreterlik geçici bir doktorun geleceğini belirtti. Gelirse muayene olabileceğimizi söyledi. Şahsım olarak başhekime söyleyerek çocuğumu nezaketsiz bir şekilde kapısından kovan doktora muayene ettirme imkanım vardı. Ancak bundan sonra yapılacak muayeneden ne hayır gelir.  Muayene yapılmayan diğer hastalara saygısızlık olmaması için muayene olmadan hastaneden ayrıldık.

Şunu da söylemeden geçmeyeyim. Edindiğimiz bilgilere göre geçici gelen göz doktoru randevulu hastaları muayene etmiş, Mevcut göz doktoru da heyet raporu için gelenlerin muayenesini yapmış. Normal muayene için gelen hastalar ise kaderleri ile baş başa bakan eden yok.

 Hastanenin çivisi çıkmış doktor idareyi takmıyor. Vatandaşa sen benim muhatabım değilsin git başhekime diyorsa bu doktor artık başhekimi de takmamaya başlamış.

Durum bu.

Doktora şiddete işimiz ve mesleğimiz icabı her zaman karşı çıkmışız ve tepki göstermişizdir. Ancak doktorunda kendi iç hesaplaşmalarından dolayı vatandaşları terslemeye haklarının olmadığını düşünüyoruz.

Hastanenin çivisi çıkmış. Normal muayene için gelen vatandaşa bakan yok. Gözün çıksa,aksa paralı gelmediysen başhekime git .Başhekim randevu alırsa doktordan emri vaki ile o muayeneden nasıl bir sonuç çıkar oda Allah’a kalmış,

Geçmişte hastanede başhekimlik yapmış ve başarılı olamamış bir başhekimin tekrar deneme tahtası gibi Çubuk’a atanması siyasi iradenin güçsüz kalmasının eseri olarak vatandaş Allah’a emanet. Doktor ayrı telden, idare ayrı telden sazın tellerine vuruyor , olan vatandaşa oluyor. Hastanede bir düzensizlik disiplinsizlik olduğu doktorun davranış ve hitap şeklinden belli. Başhekim geçmişte olduğu gibi  hastanede düzeni disiplini sağlayamadığı ortada.

Vatandaşlar ve siyasi otoritenin de defalarca sikayette bulunmasına rağmen başhekimin görevde kalması Ankara İl Sağlık Müdürünün de Ankara’nın ağırlığını kaldıramadığı şikayetleri seyretmekle yetindiği  aşikar.

Sonuç olarak siyasi otoriteyi göreve davet ediyoruz. 

Bu ilçede yaşayan vatandaşları hastane köşelerinde mağdur etmeye hakkınız yok. Paran yoksa öl demeye hiç kimsenin hakkı yok. Mevcut başhekim burayı kaldıramıyor. Doktoruna laf geçiremiyor. Doktor vatandaşı tersliyor. Nasıl ki doktor kendine yapılan şiddet karşısında hakkını arıyorsa mağdur edilen vatandaşların hakkını aramakta siyasi otoritenin boynunun borcudur.

Keşke Nihat Hatipoğlunu getirmeyi düşündüğünüz  kadar hastanede çile çeken vatandaşların durumunu düşünseniz hayır dualara mazhar olursunuz.

                                                                                              Refik Bayram

                                                                                       (cubukyenihaber.net)

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1449  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Gözünüz çıksa çubuk devlet hastanesine düşmeyin / 2019-11-27 17:24:56
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 10
Bugün toplam         : 953
Toplam ziyaretçi     : 6784694

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş