AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Halk eğitim merkezi, halka eziyet merkezi olmasın

ÇUBUK
27 Ocak 2021 Çarşamba 12:34:59

                                     HALK EĞİTİM MERKEZİ

                          HALKA EZİYET MERKEZİ OLMASIN

Halk eğitim merkezlerindeki kurslar ne için açılır?   İnsanlara beceri kazandırmak, iş sahibi yapmak ve bu insanları üretir hale getirmek için açılır. Sosyal kültürel alanlarda gençleri beceri sahibi yaparak geleceğe hazırlamak için açılır. Bunların yapılabilmesi içinde bu kursların düzenleneceği ortamların  elverişli ve yeterli olması gerekir.

 Ne yazık ki nüfusu 120 bine dayanan Ankara’ya 40 kilometre mesafede bulunan Çubuk ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi binasının durumu ortada. Birçok ilden büyük olan  ilçeye bu bina yakışıyor mu? Veya yeterli mi?  Öncelikle bunun analizi yapılmalı.   Bunu siyasi otorite masaya yatırmalı.  Halk Eğitim Merkezine kurs açacak yer yok. Mevcut binanın fiziki şartları tamamen yetersiz  hale gelmiş durumda.

 Günümüzde hızla artan istihdam sorununa çözüm bulabilecek kursların açılması ve meslek edinme noktasında ihtiyacı bir kat daha artan Halk Eğitim Merkezi en önemli kurumlardan birisi olarak görülmektedir.

HALKA EZİYET Mİ  REVA GÖRÜLÜYOR ?

HAYRİ ASLAN MESLEK LİSESİNİ KİM ENGELLEDİ?

Geçmiş milli eğitim müdürlüğü döneminde bir bilenlik yapan ve adeta milli eğitimi biz yönetiriz diyenler yine sahaya mı çıktı?

Geçtiğimiz yıl Hayri Arslan Meslek Lisesindeki bölümler Cumhuriyet Mahallesi’ndeki binalar boşaltılarak Gökçedere  yolunda yeni yapılan binaya taşındı. Boşaltılan binalara Halk Eğitim Müdürlüğünün talip olmasına rağmen oluşturulan etkili bir lobiyle Yıldırım Beyazıt Ortaokuluna verildiği öğrenildi. Yalnız iki binadan birine taşınan Yıldırım Beyazıt Ortaokulu ikinci binayı kullanmıyor. Meslek Lisesi olarak kullanılan binada HalK Eğitim Merkezine uygun atölyelerin hazır bulunmasına rağmen halk eğitime verilmemesi tepkilere neden oluyor.

Vatandaş Nasıl Gidecek?

Hayri Arslan Meslek Lisesindeki boş ve her şeyi ile hazır binanın verilmemesi üzerine Halk Eğitim Müdürlüğü ilçenin diğer bir ucundaki Atatürk mahallesi’ndeki Çubuk İbrahim Yılmaz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin zemin katındaki boş alanlar binlerce lira masraf edilerek atölyelere çevrildi.   

Yıldırım Beyazıt mahallesindeki, Yavuz Selim mahallesindeki ,Muhsin Yazıcıoğlu mahallesindeki vatandaş Atatürk mahallesinde şehrin çıkışındaki kursa nasıl gidip gelecek?

Şehrin merkezindeki  atölyeleriyle hazır bina boş dururken şehrin bir ucundaki okula binlerce lira masraf yapılarak kursların buraya taşınması halka  eziyet değil mi? Vatandaşın gördüğünü ilçenin bürokrasisi, siyasi otoritesi görmüyor mu?

 

SORUYORUZ ?

1-Atölyeleri ile hazır bina varken bu pandemi döneminde binlerce lira masraf edilerek neden yeni atölyeler yapıldı?

2-Hayri Arslan Meslek Lisesi herkesin rahatlıkla ulaşabileceği şehir merkezindeyken atölyelerin şehrin uç noktasındaki bir okula alınmasıyla vatandaşlar buraya nasıl ulaşacak?

3-Hayri Arslan Meslek Lisesinin Halk Eğitime Verilmemesini hangi sendika engelledi?

4-İlçenin idarecileri ve siyasi otorite neden engel olmadı?

5-Bu atölyelerin şehrin dışına çıkarılmasındaki amaç kursa katılmaları engellemek mi?

6-İlçedeki eğitim faaliyetlerini ilçe milli eğitim müdürlüğü mü yoksa bir sendikanın bazı temsilcileri mi yönetiyor?

7-Atölyelerin şehrin dışına çıkartılmasında geçmişteki halk eğitim merkezi müdürlüğü atanmasındaki çekişmeler mi etkili oldu?

8-Yazık günah değil mi bu vatandaşa nasıl gidecek bu vatandaş hiç düşündünüz mü?

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 332  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Halk eğitim merkezi, halka eziyet merkezi olmasın / 2021-01-27 12:34:59
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 9
Bugün toplam         : 863
Toplam ziyaretçi     : 6784604

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş