AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Kaymakam keleş; hobi evlerinin bir türlü önüne geçemiyoruz

ÇUBUK
26 Şubat 2021 Cuma 11:21:39

                    KAYMAKAM KELEŞ; HOBİ EVLERİNİN BİR TÜRLÜ ÖNÜNE GEÇEMİYORUZ

 Muhtarlarla toplantı yapan Kaymakam Adem Keleş  Hobi evlerinin bir türlü önüne geçemiyoruz. Dışarıdan gelenler tarafından ne amaçla kullanıldığını bilmiyoruz dedi.

. Pandemi dolayısıyla 24 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Kaymakam Adem Keleş sorunları masaya yatırdı.

  Toplantıya  Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, İlçe  Emniyet Müdürü Ahmet Tahir Güzel, İlçe Jandaram Komutanı Üstğ. Baki üstüner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Tarım İlçe Müdürü Cengiz Akbayrak, İlçe Müftüsü Tahsin Yazgan katıldı.

 Kaymakam Adem Keleş toplantıda muhtarların sorunlarını dinlerken ilçede yapılan çalışmaları anlattı. Kaymakam Keleş, pandemi dolayısıyla aldıkları tedbirler sayesinde  olumlu sonuçların alındığını belirtti. Yaptığımız çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızın aldığı tedbirler ve kolluk kuvvetlerimizin aldığı önlemler ile en azından sağlık çalışanlarımızı  yormayacak duruma geldi. Bundan sonrada yine tedbirlere devam ederek  sosyal mesafelere riayet etmeye devam edeceğiz. Mart ayı itibari ile bir rahatlama olacağını tahmin ediyoruz. İl bazında pandemi durumuna göre belirlemeler yapılacak. Yaş aralığı içinde aşılama konusunda büyük yol kat ettik. Olmayanlar var bunları razı etmeye çalışın.

YARDIMA MUHTAÇ OLAN VATANDAŞLARIMIZI BİZE BİLDİRİN.

Kaymakam Keleş muhtarlara  mahallelerinizdeki fakir, yardıma muhtaç özürlü vatandaşlarımızı bize bildirin. Bu vatandaşlarımıza yardım etmemiz bizim insanlık görevimiz. Bize ulaşamayan , gelemeyen vatandaşlarımız olabilir. Siyasi

bir düşünceye kapılmadan oy vermiştir, vermemiştir kişisel çıkar beklemeden bize bildirin. Benim telefonum hepinizde var, 24 saat açık. Bir telefon kadar yakınız her saat arayabilirsiniz.

HOBİ EVLERİNİN ÖNÜNE BİR TÜRLÜ GEÇEMİYORUZ

Kaymakam Keleş ilçenin en büyük sorunlarından biride hobi evleri. Önüne geçemiyoruz. Bu konuda yasa çıktı ama, bakanlık çalışma yapıyor. Bize tebliğ edildiğinde bunlar kayıt altına alınarak işlem yapılacak. Muhtarlarımız bize bunları bildirsin. Kolluk  kuvvetleri ile takip etmemiz zor. Dışarıdan gelenlerin buraları ne amaçla kullandıklarını bilmiyoruz. Muhtarlarımız mahallelerine gelen satıcıları iyi takip etmeleri şüpheli araçları takip etmelidir. Her mahalleye karakol kurmamızın mümkünatı yok. Bizim ilk görevimiz devlet olarak asayişin sağlanmasıdır.

LOKMAN KILIÇ (Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı)

Belediye başkan yardımcısı Lokman Kılıç” belediye olarak devamlı muhtarlarımızla istişare halindeyiz. Devamlı mahallelerimizi geziyoruz. Hobi bahçeleri bizim içinde sorun.Biz belediye olarak sadece cezai işlem uygulayabiliyoruz.  Okulların açılmasıyla tüm okullarımızı dezenfekte ettik. Temizlik malzemeleri ihtiyaçlarını okullara dağıttık. Pandemi dolayısıyla tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

AHMET TAHİR GÜZEL (Çubuk  Emniyet Müdürü)

Muhtarlar toplantısında söz alan Çubuk Emniyet  Müdürü”Çubuk’ta mala karşı yapılan hırsızlıklarda büyük başarı sağladık. Geçmişe dönük başarılarımızı devam ettireceğiz. Bizim görevlerimizi yaparken en büyük destekçilerimiz mahalle muhtarlarımız. Mahallelerine gelen yabancıları ve şüpheli kişileri bize bildirmeleri ile birlikte ilçemizin asayişini daha iyi sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

 J. ÜSTĞ. BAKİ ÜSTÜNER (Çubuk İlçe Jandarma Bölük Komutanı)

İlçe Jandaram Bölük Komutanı Üstüner yaptığı konuşmada” ilçede  son günlerde mala karşı olan suçlarda kısmi bir artış var. Bunlara karşı biz  önlemlerimizi alıyoruz. Ancak muhtarlarımızın da bu konularda destek olmaları gerekmektedir.  Mahallelerine gelen yabancı ve şüpheli kişileri bizlere bildirin. Hobi evleri sıkıntılı. En ücra  gidilmeyecek yerlere konteynır  koymuşlar. Bunları muhtarlarımız ile birlikte takip etmeliyiz. Koruma tedbir kararlarında  ve kaçak kazı olaylarında  artış var. Bu konularda muhtarlarımız kolluk kuvvetleri olarak bize destek olmalarını istiyoruz. Birlikte takipçisi olursak başarı elde ederiz dedi.

ALİCAN KILIÇ (İlçe Milli Eğitim Müdürü)

 İlçe Milli eğitim müdürü  Kılıç” 15 şubat itibari ile kırsal bölgelerde eğitime başladık. Katılma oranı % 90  seviyesinde. İsteğe bağlı olmasına rağmen başarılı bir oran. 1 mart itibari ile özel eğitim kurumları  5 gün tam eğitim yapacaklar.  Öğrencilere tablet dağıtımı devam ediyor. 460 tablet dağıttık. Tablet dağıtımlarında  milli eğitim bakanlığı  Aile Sosyal Politikalar bakanlığı  ile yürütüyor. Bizden veri almıyorlar. Aile bakanlığı kendi verilerine göre  yapılıyor. Bize dağıtımı yapılacak liste geliyor ona göre dağıtıyoruz.

 Okullarımız belediye tarafından ilaçlandı.  Bakanlığımız ve belediye tarafından gönderilen temizlik malzemeleri ile temizleniyor. Dezenfekte, maske hepsi hazır. Okullarımız bugün birçok ilçenin alamadığı  Okul Temizlik Sertifikası  alındı. Eğitime başlayan okullarımızda  öğretmenlerimize  aşı uygulamasını randevu alarak yaptıracaklar.

CENGİZ ALBAYRAK (Çubuk Tarım İlçe Müdürü)

Tarım ilçe müdürü Albayrak ” Ankara büyükşehir belediyesi Kırsal  Destekleme Kalkındırma  Daire başkanlığının dağıttığı tohumlarla kurumumuzun hiçbir ilgisi yok. Bize sormadan yapılan bir şey. Yonca,mısır, sebze fidesi dağıtımı var ama nasıl yapacaklar bilmiyoruz.  Hobi bahçeleri ile ilgili bize bildirim yaparsanız il müdürlüğümüz bu konuda çalışma yapıyor. Tarım ilçe olarak baharın gelmesi ile birlikte biz çiftçilerimize toprak işlenmesi , budama, dikim konularında destek olacağız.

TAHSİN YAZGAN (Çubuk İlçe Müftüsü)

 İlçe müftüsü  üç ayları ve Recep ayının tüm milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Müftülüğümüz olarak hafızlık kurslarımız yüz yüze dönüşümlü olarak  açılmış durumda. Uzaktan eğitimlerimiz devam ediyor. Diyanet işleri başkanlığımızın uyguladığı  uzaktan eğitimlerde  devam etmektedir” dedi.

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 375  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Kaymakam keleş; hobi evlerinin bir türlü önüne geçemiyoruz / 2021-02-26 11:21:39
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 7
Bugün toplam         : 800
Toplam ziyaretçi     : 6784541

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş