AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Refik bayram yazdı

ÇUBUK YENİHABER
07 Haziran 2021 Pazartesi 14:23:17

                           YAVAŞ’DA KALICI DEĞİL, DEMİRBAŞ’DA

 

   Koltuklar, makamlar gelip geçici hizmetler kalıcıdır. Gelenler, gittikten sonra bıraktığı eserlerle anılırlar.

  Vatandaş artık hizip siyasetinden bıktı. Hizmet bekliyor, siyasetçilerden hoşgörü birlik beraberlik mesajları bekliyor.

 Ankara büyükşehir belediye başkanı vefat eden Mustafa Aydos’un cenazesine  katılmış. Çubuk belediye başkanı  Baki Demirbaş nezaketen büyükşehir belediye başkanını  Çubuk belediyesine davet etmiş.  Yarım saatlik bir görüşmeden sonra Mansur Yavaş sosyal medyadan bir paylaşımda bulunmuş.

 Yerel yönetimlerden sorumlu Ak Parti Ankara İl başkan yardımcısı Mehmet Yılmazer Twetterdan bir paylaşımda bulunuyor .

 

 Yok efendim sen nasıl paylaşımda bulunursun. Sen bulunamazsın ev sahibi değilsin. Ev sahibi bulunur kabilinden incir çekirdeğini doldurmayacak paylaşımlar. Ev sahibi paylaşımda bulunmayabilir. Misafir başkan bulunmuş ne var bunda?

  Dünyanın sonu mu?

 Yok efendim , mayıs ayında Baki Demirbaş’a hakkını helal etmiyordun paylaşımın samimi değil. Siyasiler birbirlerine bundan ne ağır laflar ediyorlar ama, bir bakıyorsun üç gün sonra yan yana gelmişler söyledikleri sözleri unutmuşlar mutlu siyaset tabloları çiziyorlar.

Twete atan il başkan yardımcısı bunları çok daha iyi bilmesi lazım. Dün söylemedik söz bırakmayanlar bugün makamlarda oturuyor.

 Büyükşehir belediye başkanına Çubuk belediye başkanı Çubuk’taki bazı yolların asfaltlanmasını istemiş olumlu yanıt almış.  Fakat iki tankere takan Mansur Yavaş’dan tankerlerin kalması ile ilgili olumlu bir cevap alamamış. Yavaş neden taktıysa bu tankerlere.

 Buradan Mehmet Yılmazer’e sesleniyoruz.

Öküz altında buzağı aramanın anlamı yok.

 Son sözü Çubuk halkı söyler.

 Belediye başkanları, ilçe başkanları  yukarıdakilerin baskı ve sözlerinden ziyade halkın sesine kulak vermeliler. Tewet atan il başkan yardımcısı kaç defa gelmiş, Çubuk ile ilgili sorunları yerinde incelemiş. Kalkmış Mansur Yavaş nasıl paylaşım yapar. Bunun sorgulamasını oturduğu yerden birileri değil Çubuk halkı yapar.

 Mansur Yavaş nezaket göstermiş davete icabet etmiş. Bazı sorunlar haliyle konuşulmuş. İyi de olmuş. Bundan dolayı belediye başkanlarına ,ilçe yöneticilerine baskı yaparak hizipçilik yapmanın kimseye bir faydası yok.

 Son örneği yerel seçimlerde ne il yönetiminin, ne genel merkez yöneticilerin dediği oldu. Çubuk halkının dediği oldu ve Baki Demirbaş aday gösterildi. Siyasetçilerinde bu kadar emir eri olmalarına gerek yok. Halkın hizmetçisi olun, son takdiri yine il yöneticileriniz değil Çubuk halkı  yapacaktır.

 Baki Demirbaş’ın bu davetini Çubuk halkı gayet olumlu karşılarken Baki Demirbaşın yanında olduklarını dile getirip, Twet paylaşımlarını tepkiyle  karşılamışlardır.

 Mansur Yavaş’a da  davete icabet ettiği için birilerinin twetlerine rağmen  teşekkür ediyoruz.

İsrail  mi ?

Vatandaş sadece gülüyor bunlara.

İktidar olupta  İsrail’e selam vermeyen, ticaret yapmayan kim var acaba?

 

                                                                                                            Refik Bayram

                                                                                                          KALIN SAĞLICAKLA

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 913  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Refik bayram yazdı / 2021-06-07 14:23:17
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 4
Bugün toplam         : 567
Toplam ziyaretçi     : 6897943

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş