AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı

çubukyenihaber
04 Haziran 2021 Cuma 16:51:35

 SERHAT OĞUZ (Kahraman Kazan belediye başkanı)

              KIRALDAN ÇOK KIRALCILAR ASTIRDIYSA YAZIKLAR OLSUN

Oğuz’dan Yavaş’a “ceza” tepkisi

“Eleştirdim diye esnafı mağdur ettiniz”

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştiren açıklamalarının ardından ilçelerindeki hafriyat döküm sahasının kapatılarak ilçe esnafının mağdur edildiğini söyledi. Oğuz, ilçelerindeki totemlere de 119 bin TL ceza kesen Büyükşehir Belediyesi zabıtalarının, “başkanınız konuşmayacaktı” dediğini iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin (ABB) mayıs ayı toplantısı birinci birleşimine Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un sözleri damgasını vurdu.

“Esnafı neden mağdur ettiniz”

Toplantıda söz alan Serhat Oğuz, ABB Meclisi’nin 12 Nisan’da gerçekleştirilen toplantısında Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştiren bir konuşma yaptığını anımsatarak, bu konuşmasının hemen bir gün sonrasında ABB zabıtalarının Kahramankazan’a gelerek, hafriyat döküm sahasını kapattıklarını söyledi. Oğuz, hafriyat döküm sahasının girişine asılan pankarta da “Kahramankazan Belediyesi’nin yaptığı usulsüz döküm nedeniyle kapatılmıştır” yazıldığını kaydetti. Kahramankazan Belediyesi’nin usulsüz döküm yapmadığını söyleyen Oğuz, “12 Nisan’da burada sizi eleştiriyoruz. 30 dakika konuşmuşuz. Bir gün sonra sizin zabıtanız Kahramankazan’a geliyor. Yıllardır döküm yapılan hafriyat sahasını kapatmaya geliyorlar. Üstelik 3 gün önce dökülen kömür külü ve budanmış ağaç dallarından dolayı. Yıllardır dökülen şeyler bunlar. Tutanağı tutuyorlar ve burayı kapatıyorlar. Kocaman bir pankart asıyorlar. Burası ‘Kahramankazan Belediyesi’nin yaptığı usulsüz döküm nedeniyle kapatılmıştır’ diye. Kahramankazan Belediyesi usulsüz döküm yapmamıştır. Yaptı diyelim, kes cezayı bana. Niye döküm sahasını kapatıyorsun da esnafı mağdur ediyorsun. Hafriyatçı esnafını, hafriyatını dökmek için 15 kilometre daha uzağa yönlendiriyorsun. Yazıktır, günahtır” dedi.

“Başkanınız konuşmayacaktı”

Oğuz ayrıca, ABB zabıtaları tarafından Kahramankazan’daki totemlere de ceza kesildiğini belirterek, “Zabıta arkadaşlar yolculuklarına devam ediyorlar. Kazan bölgesindeki totemlere başlıyorlar ceza kesmeye. İçlerinden bir iki tanesi de ‘başkanınız konuşmayacaktı’ diyor. Yıllardır duran totemler var” dedi. Oğuz öte yandın, nisan ayı toplantısında Yavaş’ı eleştiren Akyurt Belediye Başkanı Hilal Kaplan’a da aynı şekilde ceza kesildiğini söyledi. Oğuz, bu yaşananların “çirkin” olduğunu ifade etti.

“Eleştirmek için peşin ödeyeyim”

Bu sözlerin ardından Oğuz ve Yavaş arasında karşılıklı konuşmalar yaşandı. Oğuz’un soru sorar tarzdaki konuşmasına, Yavaş anında cevaplar verince ikili arasında ilginç diyaloglar ortaya çıktı. O diyaloglardan bazıları şöyle:


Serhat Oğuz: Sizi eleştirmenin faturası ne kadar bilmiyorum? Kahramankazan Belediyesi’ne 119 bin TL ceza kesiyorsunuz. Yetmiyor usulsüz dökümden dolayı ceza kesiyorsunuz. Şimdi bu eleştirilerden sonra kaç lira ceza kesecekseniz. Bundan sonra peşin peşin yatırıp geleyim, ağzımı doldura doldura sizi eleştireyim. Yazıktır bu, yazıktır. Ben eleştirimi yaptıktan sonra bunların olması normal değil.

Mansur Yavaş: İstediğiniz kadar konuşun. 25 belediye başkanından en az 20’si konuştu, 17’si beni eleştirdi. Niye diğerlerine bir şey olmadı da size oldu.

“Kardeş, zabıtayı ben göndermedim”

Serhat Oğuz: Bu zabıtayı Kahramankazan’a ertesi gün siz mi gönderdiniz? Başkası mı? Ben sizi eleştirdikten sonra ertesi gün erkenden zabıta Kahramankazan’a neden geliyor, neden bana ceza kesiyor? Niçin kapattınız orayı? Ben vicdanınıza soruyorum. Orası önemli, orada benim esnafım var. Ben sizden ricada bulunmuşum. Kendi nefsim için değil, Kahramankazan Belediyesi için de değil, esnafım için.

Mansur Yavaş: Kardeş, ben göndermedim. Ankara’nın her yerinde yapıyor.

Serhat Oğuz: Eğer kapısına kocaman pankartı siz astırdıysanız? Eğer kraldan çok kralcılar astırdıysa yazıklar olsun. Bak kaç yaşında insansınız. Büyükşehir belediye başkanısınız. Kahramankazan’da bir buçuk metrelik bez parçasıyla uğraşıyorsanız bu sizin yaşınıza da, makamınıza da yakışmaz.

Mansur Yavaş: Ben astırmadım, ama asılmış. Tutanak tutmuş, kapatmış.

Serhat Oğuz: Doğru buluyor musunuz bunu?

Mansur Yavaş: Doğru yanlış. Bu alınganlık niye?

Serhat Oğuz: Bu alınganlık halk için. Talimatı siz verdiyseniz yakışmıyor. Büyükşehir’in büyüklüğüne yakışır bir şekilde davranmanızı yürekten temenni ediyoruz.

“Ben astırdım” itirafı

Bu diyalogların ardından İYİ Parti Meclis Üyesi Selim Çırpanoğlu söz alarak, Serhat Oğuz’u siyasi hırsla hareket etmekle suçladı. Mansur Yavaş ise, Oğuz’a, döküm sahasına söz konusu pankartın asılmasının “Mansur Yavaş’ın kabahati” olduğuna dair ifadenin yer aldığı bir başka pankartı Kahramankazan’a asmasını önerdi. Çırpanoğlu bu arada söz konusu pankartı kendisinin astırdığını söyledi. Yavaş da bunun üzerine “benim diyor bak” diyerek Çırpanoğlu’nu işaret etti. Oğuz ise “Mansur Bey belediyeyi siz mi yönetiyorsunuz, arkadaşlar mı yönetiyor? Oraya Kahramankazan Belediyesi’ni yazmak, siyasi hırsın tavan yaptığı noktadır. Ne geçiyor elinize. Kömür külünü bahane ederek, hafriyat döküm sahasını kapatmanız doğru değil, yanlış” diye konuştu.

Esnaf açılmasını istiyor

 Kahramankazan’da faaliyet gösteren hafriyatçı esnafları da, merkez döküm sahasının kapatılmasının kendilerini ekonomik anlamda olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Bundan önce hemen 1-2 kilometre yol yaparak hafriyatlarımızı dökebiliyorduk. Şimdi 15-20 kilometre gitmek zorunda kalıyoruz. Pandemi sürecinde zaten sıkıntılı günler geçiriyoruz. Hafriyat sahamızın yeniden açılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 148  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı / 2021-06-04 16:51:35
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 3
Bugün toplam         : 569
Toplam ziyaretçi     : 6897945

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş