AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Top mansur yavaş‘da

ÇUBUK
10 Şubat 2021 Çarşamba 12:01:28

          TOP MANSUR YAVAŞ’DA

  Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş  seçilmeden önce ve seçildikten sonra en çok önem verdiği konular işsizlik ,istihdam ve sosyal yardımlar olarak ön plana çıktı.

Göreve başladıktan sonra sosyal yardımlar konusundaki projeleri  Ankara dışında Türkiyede’de algı oluşturdu. Yavaş, yaptığı birçok açıklamalarında “Ankara’lıyı zengin etmek, işsizliği azaltmak”, ”Ankara’da üretimi istihdamı arttırmadan işsizliği önlemek tabiki zor”, Kimsenin dışarıda sokakta aç susuz kalmasına gönlümüz razı değil”  gibi bir çok açıklamaları oldu.

 Bunların yanında seçimlerden önce yayınladığı seçim beyannamelerinde  öncelikle Ankara’nın işsizlik sorununun çözüleceğini ön planda tutarak Ankara halkından oy istedi. İşsizliğin bitirilmesi halkın refaha kavuşması ,halkın sosyal yardımlardan kurtularak para kazanıp refah içerisinde yaşayabilmesi için istihdama önem verilmesi şart. Vatandaşta artık takip ettiğimiz kadarıyla patates ,soğan, bulgur makarna, kömür istemiyor eskisi gibi..

Vatandaş balık tutmak istiyor, iş istiyor. Sosyal yardımlarda bir yere kadar. Ekonomik sıkıntılar yüzünden devlet, ve belediyeler sosyal yardımlar konusunda verimli olamamaya başladı.

Ne olacak? Belediye başkanları seçimlerden önce verdikleri istihdam sözlerine ağırlık verecekler. Başkan Yavaş seçimden önce Çubuk ile ilgili  seçim beyannamesinde istihdam  için sanayi yatırımları organize sanayi sözleri verdi. İki yıl geçmesine rağmen istihdam konusunda verdiği sözlerini yerine getirmedi. 

  Seçim öncesi başkan Yavaş’ın Çubuk’la ilgili seçim beyannamesinde” Ankara büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu 1/25.00’lik nazım imar planında Çubuk mücavir alanı içerisinde organize sanayi bölgesi yoktur. Her yerde olduğu gibi Çubuk ilçemizin en büyük sorunu işsizliktir. Çubuk ilçemizde yaşanan işsizlik sorununu çözmek için ilçemize organize sanayi bölgesi yapılmasını sağlıyacağız. Sanayicilerimizi teşvik ederek Çubuk ilçemize yatarım olanaklarını arttıracağız” demişti.

  Çubuk’ta yaptığı seçim mitinglerinde ve  STK ziyaretlerinde  Yazır bölgesinde büyükşehir belediyesine ait 400 dönüme yakın bir alan var . Bu alana ben sitelerdeki marangoz esnafını getirmeyi düşünüyorum diyerek buraya sanayi bölgesi kuracağı sözünü verdi. Edindiğimiz bilgilere göre  bu sözün Elmadağ ilçesine kaydığını duyuyoruz. Her halde CHP’Li bir belediye olduğu için öncelik vermiş olabilir. 

 TOP MANSUR YAVAŞ’TA

İki yıl geçmesine rağmen Yazırdaki bu alanla ilgili bir girişim yok.  Yazır bölgesinde Çubuk belediyesi tarafından satılan sanayi arsalarında fabrikalar kuruldu. Yeterli değil.  Man A.Ş’nin de bu bölgede yatırıma başlaması ile  bir çok yatırımcı bu bölgede  yer arıyor.

 Mansur Yavaş’a sesleniyoruz;

Düşünceniz Ankaralıyı zengin etmek, İşsizliği azaltmak,Ankara’da üretimi ,istihdami arttırmak,işsizliği azaltmak ise büyükşehire ait bu alanın bir an önce sanayicinin hizmetini sunmanızdır. Büyükşehir belediyesi boş olan bir alanı değerlendirerek  kasasına para koyarken sanayi alanlarının açılarak işsizliğe  büyük ölçüde  çare olup istihdam sağlayacaktır.

Vatandaşa patates soğan, makarna, bulgur yerine balık tutmayı öğretmiş olur kanısındayız.

Not olarak büyükşehir yetkililerine şunu da hatırlatalım. Yazır bölgesinde sanayiciler milyonlarca liralık yatırım yaparak istihdam alanları açtılar. Ancak ana yoldan fabrikalara giden 600 veya 700 metrelik yolu asfaltlarlarsa büyükşehirin de çorbada tuzu olmuş olur.

Kalın sağlıcakla…                                                                                                          Refik Bayram

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 550  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Top mansur yavaş‘da / 2021-02-10 12:01:28
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 6
Bugün toplam         : 1065
Toplam ziyaretçi     : 6859044

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş